| CurlyElle a întrebat:

Ce carti de istorie imi recomandati pentru admiterea la Academia de politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In anexele la Admiterea 2019 gasesti manualele indicate pentru istorie, pentru admiterea din acest an. La inceputul anului viitor va fi afisata Admiterea 2020, la fel se vor indica manualele, asa ca urmareste aceasta. Nu trebuie sa inveti si din alte carti, subiectele vor fi din acele manuale.