| Snicker a întrebat:

buna,
Ce carti imi recomandati de Agatha Christie?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Toate cărţile Agathei Christie mi se par sunt interesante, preferatele mele, citite şi recitite-Misterioasa afacere de la Styles, Crima din Orient Expres, Cinci purceluşi, Crimă în Mesopotamia, După funeralii, Noaptea diavolului, Răul sub soare, E uşor să ucizi, Secretul de la Chimneys, Crăciunul lui Hercule Poirot, Destinaţie necunoscută, Uciderea lui Roger Ackroyd, Cele două adevăruri, Doamna McGinty a murit, Pericol la End House, Întâlnire cu moartea, Pasager spre Frankfurt, Moarte în nori, Un buzunar plin de secară, Degetul mişcător, Crima din căsuţa strâmbă, Misterul crimelor înlănţuite, Falsă identitate, Cărţile pe masă, Cadavrul din bibliotecă, Pisica printre porumbei, Elefanţii nu uită niciodată, Ceasurile, Hickory Dickory Dock, Crimă pe terenul de golf, Lordul Edgeware moare, Misterul din Caraibe.Nemesis, Împuşcături la Stonygates, Misterul crimei fără cadavru, La hotelul Bertram, Adversarul secret, Moartea vine ca un sfârşit, Misterul de la Sittaford... şi tot cred c-am uitat vreo două

| wolder a răspuns (pentru aqualuna):

Ai citit o groaza de la Agatha Christie, te-ai intrebat vreodata, mai exista vreo carte de la ea pe care n=ai citit-o? laughing
Si eu vreau sa-i citesc multe carti, tu de unde ai facut rost de ele?
si voiam sa te intreb...
dupa ce citesti mult de la ea, te schimba cumva cartile ei, cum te simti dupa ce citesti multe carti?

13 răspunsuri:
| Iva a răspuns:

Toate! Ma rog, aproape... Dar cele mai reusite carti sunt Moarte pe Nil, Roger Ackroyd, 10 negri mititei...

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Poiii. thinking
Crima pe terenul de golf, Crima in Orient Express, Noaptea Diavolului, Zece negrii mititei.
Eu nu le-am citit, dar am auzit ca astea is cele mai interesante.batting eyelashes

| karellen a răspuns:

And Then There Were None/Ten Little Niggers
The Man in the Brown Suit
Murder on the Orient Express

| Quiss a răspuns:

Crima din Orient Express mi s-a parut cea mai calumea

| lacri a răspuns:

Buna, nu iti recomand una anume, dar cea mai interesanta pe care am citit`o a fost "Zece negri mititei".

| ladylove a răspuns:

Nemesis

Martorul mut

Zece negri mititei

Doamna McGinty a murit

Misterul trenului albastru

Ucigasul abc

Cei cinci purcelusi

Moarte pe Nil

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Intalnire cu moartea, Cei 5 purcelusi, 10 negri mititei, Crima din Orient Express, Craciunul lui Poirot, Ucigasul Abc, Moarte pe Nil, Oglinda Mortii, Misterul trenului albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca eu sunt fana inraita a acestei scriitoare si i-am citit majoritatea cartilor. DIntre acestea iti recomand :

Zece Negri Mititei
Uciderea lui Roger Ackroyd
Cei patru mari
E ușor să ucizi
Crima in casuta stramba
Cand ma furnica degetele, N sau M
Cortina
Misiune imposibila
Pisica printre porumbei

batting eyelashes

| LovePeace a răspuns:

10 negri mititei; Moarte in nori; Crima din Orient Expres; Martorul Mut; Intalnire cu Moartea; Dupa funeralii; Cortina [ astea le'am citit ] thinking sunt frum smug laughing

| Jojo09 a răspuns:

Buna Olenutza si eu sunt fan Agatha Christie daca nu ai citit-o deja eu iti recomand 10 Negri Mititei.In afara de asta nu stiu alta carte pe carre nu ti-a recomandat-o aqaluna

| Jojo09 a răspuns:

Buna, eu iti recomand:Mana ascunsa, N sau M, Unu, doi, trei..., Chiparosul trist, Spre Zero, Dusi de val, Dupa funeralii, 4:50 din Paddington, Calul balan, Cand ma furnica degetele, Secretul casei dintre lauri, Cortina, Infernul crimelor tainuite, Moarte pe Nil, Ucigașul ABC, N/A, De ce nu i-au cerut lui Evans?, Crima din Orient Express, Lordul Edgware moare, Omul în costum maro.Si cam atat, pentru nu mai stiu alte carti pe care ca nu pe fi recomandat aqualuna, si de acord cu lacri trebuie sa citesti neaparat Zece Negri Mititei pe mine m-a uimmit acea carte!

| viperaza a răspuns:

Eu iti recomand craciunul lui poirot, moarte pe nil, pisica printre porumbei, crima din mesopotamia, intalnire cu moartea, misterul trenului albastru, crima din orient express si cei cinci purcelusi. Sunt in ordine; de la care mi-a placut mai mult la cel care mi-a placut mai putin.