| Addaa1998 a întrebat:

Ce carti sunt bune de citit asa, pentru copii de 14 ani?

Funda!:X

Răspuns Câştigător
| TarjaTurunenFan a răspuns:

Hobitul
Hotul vrajitor
Twlight
Zambeste si mori
Casa mortilor
Black Beauty
Jurnalul albastru
Vei fi acolo

8 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Doamna Bovary
Şoimul maltez
Crima din Orient Expres
Mizerabilii
Pe aripile vantului
Maytrei
Mandrie si prejudecata
La rascruce de vanturi

Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite aici o listă, în partea de jos a paginii http://lecturirecenzate.ro/

| mariamarybu a răspuns:

Guillaume Musso- Fata de hartie( ti-l recomand)
Guillaume Musso- Vei fi acolo
Marjan Satrapi- Persepolis
Marjan Satrapi- Broderii( un fel de continuare de la Persepolis)
Mark Levy- Si daca e adevarat...
Mark Levy- Te voi revedea( continoarea romanului Si daca e adevarat)
Pascal Bruckner- Iubito, eu ma micsorez
Frederic Beigbeder- Iarta-ma! Ajuta-ma!
James Levine- Jurnalul albastru( ti-l recomand)

Ti le-am enumerat pe cele mai frumoase pe care le-am citit, cele care mi-au umplut sufletul de bucurie si m-au facut sa visez la adevarata lumi magice... Ia-le pe rand... caci fieare din ele merita citita!

| Addaa1998 explică (pentru mariamarybu):

Multumesc! Pe cateva dintre ele le-am citit si eu! Dar am sa le citesc si pe restul! Mersi!::*

| mariamarybu a răspuns (pentru Addaa1998):

Daca nu te superi... mi-ai putea spune pe care din ele le-ai citit? Si daca ti s-au parut intr-adevar extraordinare big grin

| Addaa1998 explică (pentru mariamarybu):

Pascal Bruckner- Iubito, eu ma micsorez
Frederic Beigbeder- Iarta-ma! Ajuta-ma!
James Levine- Jurnalul albastru
Mark Levy- Si daca e adevarat...
Le-am citit si m-am fascinat.Pe bune acum mereu cand imi amintesc de ele intru intr-o alta lume, intr-o lume magica! Le iubesc cu adevarat! Pe celalalte am sa le citesc daca le voi gasi la biblioteca dar acum sunt pe la mijlocul cartii "Vei fi acolo " e superba!
Mersi oricum!:*

| camay14 a răspuns:

Tom Sawyer de Mark Twain
Cheita de aur(Buratino)
Amintiri din copilarie de Ion Creanga
Poezii de Mihai Eminescu
Dl Goe
Doua loturi
Mara – Ioan Slavici
O scrisoare pierduta – Ion Luca Caragiale
Boul si viteii – Ion Baiesu
Batranul si marea – Ernest Hemingway
Ivanhoe – Walter Scott

| GirlKiss a răspuns:

Uneori sub clar de luna - heather davis \ o iubesc e singura carte care mi-a placut intr`adevar. era imprumutata de la biblioteaca