| Mirrre a întrebat:

ce credeti ca se va da la simulare la romana? big grin

2 răspunsuri:
| SweetMinion a răspuns:

Nimeni nu stie exact din ce se da la simulari, de exemplu mie mi s-a dat la simulare ceva complet diferit de cum am avut noi programa si din ce am invatat noi.Se poate intampla asa si la voi, sa dati dintr-o opera pe care nu ati facut-o.

| Stef_Stefy_1999 a răspuns:

Nu se stie. oricum sa nu te sperii daca nu iei nota mare la simulare, este mult mai greu decat la examen. Eu sunt clasa a 7-a, iar dna ne-a dat teza ca un model de examen si nu e greu. Trebuie sa comentezi, figuri de stil, fragmente, virgule, cratime. Diftong, Triftong, Hiat, compuneri(dna ne-a zis ca la examen vor fi neaparat 2 compuneri, morfologie, functii sintactice, reguli de despartire in silabe, sintaxa, etc :
lucruri simple pe care sigur le-ai facut. Stai calma, invata si sigur vei stii.