| EnjoyTheSilence a întrebat:

Ce facultate ati alege între Jurnalism la UNIBUC, specializarea Publicitate și SNSPA, Comunicare si relații publice? Care sunt avantajele fiecareia? Ce oportunitati de cariera ofera? O parere, preferabil din interior, de la un student al uneia dintre ele, m-ar ajuta foarte mult. Mulțumesc!

1 răspuns:
| Eduard619 a răspuns:

Ambele facultati sunt cu posibilitate de angajare destul de restransa.dar daca ar fi dintre cele doua eu unul as merge pe SNSPA
Funcţionari publici;
Prefecţi;
Subprefecţi;
Inspectori guvernamentali;
Manageri publici;
Funcţionari publici parlamentari;
Consilieri
Consultanţi