| anonim_4396 a întrebat:

Ce-i aia educatie antreprenoriala (stiu ca se face, la profil mate-info bilingv engleza, in clasa a X-a).

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, ai dreptate. Eu am făcut anul trecut. Educaţia Antreprenorială este un obiect foarte frumos şi relaxant care se studiază numai în clasa a - X - a. Scopul lui este de a te învăţa cum să-ţi întemeiezi o afacere, care sunt tipurile de afaceri, care sunt avantajele, dezavantajele.
Pa-pa.

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Ai fost la aceeasi sectie (M-I bilingv En)?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt la Filologie Bilingv Engleză. Educaţia Antreprenorială este la fel pentru toate profilele.

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Stiu dar am crezut ca ai fost pe profilul ala... Mai ceream sfaturi big grin. Esti la un liceu bun presupun... Si totusi, ce faceti la religie si educatie fizica? tongue

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru anonim_4396):

La Religie avem manual şi în fiecare oră citim lecţia iar apoi discutăm pe baza ei. La Educaţie Fizică avem 2 ore pe săptămână, una în care facem baschet şi volei, una în care lucrăm la saltea sau în sala de fitness.

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Si pe ce baza primiti note? big grin Aia cu fitness-ul volei, baschet, hmmm... interesant happy

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru anonim_4396):

La Religie avem diverse teme în manual, fie compuneri, fie exerciţii în care ne exprimăm opinia liberă. Profesoara ne dă o temă de acolo şi în următoarea oră ne cheamă pe toţi cu manualul să verifice. Pune note în funcţie de cât am scris, dacă e corect din punct de vedere gramatical şi religios.

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Multumesc mult pentru implicare! Dar la educatie fizica se dau probe sportive?

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, la sfârşitul fiecărui semestru dăm probă la baschet, băieţii dau la fotbal şi săritură la capră.

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Multumesc mult!

| anonim_4396 explică (pentru Hydrangeaceae):

Mi se pare sincer cam prostsc. Eu urasc fotbalul din toata inima laughing Daca m-ar obliga sa dau proba la fotbal il dau in judecata pe profesor laughing

11 răspunsuri:
| adywow a răspuns:

Buna http://www.didactic.ro/......prenoriala
Este o materie care te invata cum sa fii un bun "sef" sa zic asa, chestii de marketing de cum sa vinzi ceva, cum sa administrezi o firma etc