| StefaniaGeorgiana4 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre facultatea de stiinte administrative( taxa de inscriere, ce profil este recomandat sa fi facut inainte(sunt la filo) care este ultima medie de admitere, camin, etc.)? In afara de Bucuresti, unde mai este?

6 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Nu conteaza liceul.
Pai mai este si la Cluj, Iasi, Brasov, Bacau..acum depinde de tine in ce oras vrei sa dai. Dupa ce iti alegi orasul.te pot ajuta

| StefaniaGeorgiana4 explică (pentru RorySan):

Oscilez intre Brasov si Bucuresti. Eu sunt din Ploiesti

| RorySan a răspuns (pentru StefaniaGeorgiana4):

Si eu am avut de ales..intre Bucuresti si Cluj, Iasi etc.
Parerea mea este urmatoare. Bucurestiul este un oras mare, intr-adevar(doar este capitala).dar, pentru mine Bucurestiul este un oras vechi, trist..si nu as prefera sa dau acolo.Plus ca lumea este egoista etc
Parerea mea este sa dai la Brasov(dintre aceste 2 alegeri).Dar repet, este parerea mea.
Tu trebuie sa alegi. unde iti doresti cu adevarat sa dai si sa nu ai regrete mai tarziu.

| StefaniaGeorgiana4 explică (pentru RorySan):

Si cam ce materii se predau? Imi trebuie examen de admitere sau se intra cu media de la bac?

| RorySan a răspuns (pentru StefaniaGeorgiana4):

La Universitatea Transilvanea nu are stiinte administrative, are stiinte economice si administrarea afacerilor.
Un link cu toate facultatile din cadrul ei(http://old.unitbv.ro/facultati.aspx)...nu stiu dc aveam impresie ca are..deci cred ca tot la Bucuresti..acolo sigur este

| StefaniaGeorgiana4 explică (pentru RorySan):

Bine multumesc