| bettybetty a întrebat:

ce inseamna "facultate fara taxa"? Adica...ce anume e fara taxa? Atudiile? Cazarea? Ambele?

Răspuns Câştigător
| împreunăfacembine a răspuns:

Ceau,

La fără taxă este o medie minimă cu care se poate intra sau poate fi ca primi X studenti cu cele mai mari medii sa intre la fara taxa.

Daca intri la fara taxa in primul semestru, nu va trebui sa platesti studiile, iar pentru a te mentine tot la fara taxa va trebui sa inchei semestrul cu o medie mare.

Sper sa te fi ajutat,
Zi faina!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca locul este bugetat si studentul nu plateste taxa de studii. Restul, adica masa si cazarea se plateste, cu exceptia celor care primesc burse.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Studiile... cazarea e alta mancare de peste

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Studiile.

| aXy99 a răspuns:

La mine la facultate locul la fara taxa este asigurat pe un an, nu pe un semestru, asa cum a spus cel care a primit funda. (care nici nu ti-a raspuns la intrebare, nu ti-a zis ce e fara taxa).

| gabicoo a răspuns:

Studiile!
Cazarea și masa e pe pielea ta!
happy

| christine99 a răspuns:

La fara taxa inseamna ca se plateste din bugetul statului.