| Alexxx40383736 a întrebat:

Bună, ce materii se predau la profilul de științe ale naturii? Și dacă e bilingv germana voi face germana intensiv sau engleza și câteva ore de germana?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| stefi055 a răspuns:

Buna! La stiinte ale natutrii se pune accent pe biologie si chimie in principiu. Alte materii importante sunt matematica, fizica si informatica. In rest vei face si romana, istorie, geografie, limbi straine dar mai putin. Daca e bilingv germana, vei avea mai multe ore de germana(5-6) pe saptamana, iar engleza va fi facuta normal( parca 2 ore pe saptamana). Sper ca ti-am fost de ajutor! Bafta!

2 răspunsuri:
| Asd124zxc a răspuns:

La stiinte ale naturii cel mai mult se pune accent pe biologie si chimie, dar si matematica fizica si chiar romana sunt destul de importante. Faci si istorie, geografie, limbi straine insa foarte putine ore, informatica doar primii 2 ani 1 ora pe saptamana. Daca e bilingv germana faci 4 5 6 ore pe saptamana, iar engleza vei face normal, 2 ore

| Adry05 a răspuns:

Germană intensiv și engleză vreo 2 ore sau chiar 1, germană cred că 4