| ana2205 a întrebat:

ce parere aveti despre facultaea de Inginerie Electrica, vi se pare o facultate buna si cam ce oportunitati de angajare credeti ca exista dupa absolvire?
Sau e vreun student de la Inginerie electrica pe aici?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Facultatea este foarte buna, destul de grea, este chiar cautata ( ma refer la stat, nu la privat). Daca vei termina cu o medie mare, atunci vei reusi sa te angajezi "bine", daca nu, atunci te vei angaja oriunde si nu vei profesa ceea ce ai studiat, asa cum fac 70% dintre absolventii de facultate.