| Anamaria2002 a întrebat:

Ce rechizite trebuie pentru clasa 5?

Răspuns Câştigător
| lolce a răspuns:

Iti vor trebui pentru inceput:
6-7 caiete dictando
1 caiet matematica
2 caiete biologie/geografie
creioane colorate
carioci
acuarele si pensule
stilou (si cu rezerve)
pix
creioane de scris
guma si ascutitoare
penar
ghiozdan
Rechizitele acestea mi-au trebuit anul trecut.
Si un sfat: sa cauti caiete liniate, dar daca nu ai sa ti le liniezi din timp.

6 răspunsuri:
| Voluntar a răspuns:

Buna! Iti trebuie caiete, pixuri, culori, acuarele, creioane, penar, bloc desen, rigla, ascutitoare, guma de sters, trusa de geometrie, nah, chestii de gen, stii tu, de-asta asa!
Bafta la scoala!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat strictul necesar, am o nepotica si am vazut ca fiecare profesor are damblaua lui

| Aalexander a răspuns:

Un pix si un caiet studentesc.
Daca ai nevoie de culori, creion, radiera sau alt pix iei de la fraierii din clasa.

Răspuns utilizator avertizat
| LioErnest a răspuns:

Uite aici tot ce iti trebuie http://bit.ly/1ecL9vB

| Balea_Alina_1996 a răspuns:

Stai linistita, o sa va spuna noua diriginta sau diriginte! Succes :*