| apademasa a întrebat:

Ce se studiaza in clasa a 9a la romana la stiinte sociale? se face gramatica? si ce carti ar trebui sa citesc?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Mara, Romeo si Julieta, De-a V-ati ascuns, Acasa, Chirita in provincie, Balta Alba, Romanul adolescentului miop, Cartea nuntii, Triumful talentului, Viata ca o prada, Catastrofa. Literatura.

| apademasa explică (pentru Hakuouki):

Dar Baltagul, Ion,?

| Hakuouki a răspuns (pentru apademasa):

Astea sunt in clasa a 10a alaturi de Padurea Spanzuratilor, Fantana dintre plopi, Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi, engima Otiliei etc.

| apademasa explică (pentru Hakuouki):

Aaaa...e bine. Jumatate le-am citit.

| Hakuouki a răspuns (pentru apademasa):

Ma bucur ca citesti. Pace.

| apademasa explică (pentru Hakuouki):

Poti sa-mi spui te rog si autorii?

| Hakuouki a răspuns (pentru apademasa):

Autorii cartilor din a 9 a sau din a 10 a?

| apademasa explică (pentru Hakuouki):

A 9 a...

| Hakuouki a răspuns (pentru apademasa):

Sigur: Mara de Ion Slavici, De-a v-ati ascuns de Tudor Arghezii, Acasa de Fanus Neagu, Chirita in provincie si Balta alba de V. Alecsandri, Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade, Cartea Nuntii de George Calinescu, Romeo si Julieta de William Shakespeare, Triumful Talentului de I.L Caragiale. Viata ca o prada de M. Preda, Catastrofa de Liviu Rebreanu.

| apademasa explică (pentru Hakuouki):

Multumesc mult!:-)
Toate cele bune!

| Hakuouki a răspuns (pentru apademasa):

Succes la scoala. big grin