| simona_9648 a întrebat:

BUNA! Ce studii imi trebuie sa devin stewardesa?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie sa ai liceul si bacalaureatul luat, apoi trebuie sa faci o scoala de aviatie de circa 6 luni. Trebuie sa faci ore de zbor, apoi simulator si in final se da examen de Autoritate Aeronautica Civila. Dupa examen se face zborul de control si abia cand termini toata astea te poti angaja ca stewardesa. Trebuie sa fii inspirat, sa ai forme, sa ai priza la oameni, sa fii istet si sa fii pregatit putin in domeniu geografiei si sa cunosti franceza si engleza.

2 răspunsuri:
| FantasyCharms a răspuns:

Engleza pe primul loc!

| MeSerena12 a răspuns:

Trebuie sa cunosti bine cel putin 2 limbi straine (pe langa engleza, care e obligatoriu s-o stii ca pe Tatal nostru big grin)