| Cmr_Gabi_2002 a întrebat:

Bună, cei care ati dat proba orala de la bilingv engleza, cum se procedează? Știu ca ți se da un text și sunt niște întrebări și răspunsurile le scrii pe foaie. Dar când îți vine rândul, răspunsurile le citești de pe foaie sau trebuie sa le știi?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca le spui ca doar e proba de vorbit nu de citit. Si foaia aia nu e sa-ti redactezi intreg raspunsul, ci sa-ti organizezi niste idei pe care sa le dezvolti in vorbire.