| Rocky2 a întrebat:

Buna,cine a fost la profilul protectia mediului imi poate spune cat de grea este matematica?
funda!

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu am fost! Nu e la fel de grea precum la mate-info, evident, dar nici usoara nu e. Pana la urma, e matematica! Incearca sa fii atent in clasa, sa lucrezi putin si acasa (cat iti permite timpul), si sa pui intrebari DE FIECARE DATA cand nu ai inteles ceva. Daca iti pica un profesor aiurea, care nu te motiveaza si n-are habar sa predea, cel mai bine ar fi sa faci meditatii cu cineva de la care sa intelegi, cineva dedicat job-ului. Eu una, asta am facut, pentru ca profa mea de mate a fost un cosmar!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se face Matematică M2 - aceeaşi matematică care se face la MAJORITATEA liceelor/specializărilor.
Deci, NU este foarte grea happy

Toate cele bune.