| pustoaica18 a întrebat:

cine imi da si mie niste intrebari pe care le-as putea adresa unei persoane atunci cand ii iau un interviu despre presa, ziare si reviste. imi trebuie cam vreo 3 intrebari, plus ca imi trebuiesc si in franceza. dar macar in romana sa mi le dati. va rof, funda!

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Prima intrebare deja ai spus tu, Ce folosesti mai des? calculatorul, revista sau televizorul?
A doua intrebare ( daca foloseste calculatorul ) ar fi sa intrebi cat de des si cat timp zilnic?
Cu ce il ajuta calculatorul?
Ce crede ce dezavantaje are folosirea in exces a calculatorului?
Ce crede informatiile unde sunt mai corecte? in tv, in revista sau pe net?
Daca considera ca poate deveni dependent de calculator?
Daca crede ca este cea mai usoara, buna socializare pe net?
La care ar renunta mai greu dintre tv, reviste, calculator/laptop?
Daca prefera revistele: Ce gen de revista prefera? si cat de des le achizitioneaza?
Daca prefera tv, ce program urmareste si cat timp zilnic

Asta mi-ai venit in minte pe moment, dar se pot pune multe intrebari legat de fiecare tema.
Succes!

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna, depinde de ce tema, ce vrei sa discuti cu intervievatul.

| pustoaica18 explică (pentru evenso):

Pai trebuie sa fac pentru franceza un interviu, depre cat de des folosim calculatoarele, ce folosim mai des ca mijloc de informare..calculatoarele,reviste,sau televizorul! si imi trebuiesc vreo 3 intrebari mai inteligente, mai aparte, nu asa, obisnuite. si mai intrebuie sa fie si in franceza :-(

| evenso a răspuns (pentru pustoaica18):

Prima intrebare deja ai spus tu, Ce folosesti mai des? calculatorul, revista sau televizorul?
A doua intrebare ( daca foloseste calculatorul ) ar fi sa intrebi cat de des si cat timp zilnic?
Cu ce il ajuta calculatorul?
Ce crede ce dezavantaje are folosirea in exces a calculatorului?
Ce crede informatiile unde sunt mai corecte? in tv, in revista sau pe net?
Daca considera ca poate deveni dependent de calculator?
Daca crede ca este cea mai usoara, buna socializare pe net?
La care ar renunta mai greu dintre tv, reviste, calculator/laptop?
Daca prefera revistele: Ce gen de revista prefera? si cat de des le achizitioneaza?
Daca prefera tv, ce program urmareste si cat timp zilnic

Asta mi-ai venit in minte pe moment, dar se pot pune multe intrebari legat de fiecare tema.
Succes!

| Sburatorul a răspuns:

Buna. Nu stiu cat de folositoare sunt astea de mai jos, dar sper sa te ajute laughing
Care sunt lucrurile care le are la indemana mereu?
Ce face in timpul liber?
Cu ce ii place sa calatoreasca atunci cand are afaceri in alta parte?
Ce isi dorea sa devina cand era mic si ce a devenit?
Ce are schimba la el?

| ellena3322 a răspuns:

Showbiz.ro: - Andreea, prezinti "Nunta cu surprize" la Kanal D. Nu ti s-a deschis apetitul si tie pentru o nunta?

Andreea Mantea: Nu inca. Imi este de ajuns, la cate nunti particip. Chiar daca ar aparea maine printul pe un cal alb si mi-ar cere mana, l-as amana anul acesta.

Showbiz.ro: - Esti singurica acum sau ai o relatie?

Andreea Mantea: Am o relatie.

Showbiz.ro: - Care a fost cel mai greu moment de la filmari?

Andreea Mantea: Cand am urcat pe o scara subreda de lemn, pana in varful unei clopotnite vechi si, odata ajunsa acolo, cerul s-a innegrit si a inceput sa tune si sa fulgere puternic. Nu a fost greu dar mi-a fost teama.

Showbiz.ro: - Pepe si Liviu Varciu sunt doi burlaci ravniti. Tu pe care dintre ei l-ai alege, sa zicem, pentru o relatie?

Andreea Mantea: Daca ar fi sa aleg, nu l-as alege pe niciunul. Amandoi cred ca sunt foarte ok. Pe Liviu il cunosc, suntem prieteni. Daca nu l-as cunoaste, as fi incercat sa vad care este "mierea" ce atrage toate fetele langa el. Dar il cunosc, imi este prieten si nu se pune problema de nicio relatie.

Showbiz.ro: - De fapt, ce tip de barbati iti plac?

Andreea Mantea: Imi place ca barbatul de langa mine sa aiba cu un caracter puternic, sa il aiba pe "vino-ncoace", sa aiba tot timpul la el simtul umorului, sa ma iubeasca, sa ma respecte si sa imi fie alaturi. Sa stiu ca ma pot baza pe el in orice situatie.

Showbiz.ro: - Ai accepta sa faci un copil in afara casatoriei?

Andreea Mantea: Copilul vine cand vrea Dumnezeu, nu alegem noi.

Showbiz.ro: - Ce compomisuri ai face pentru o relatie?

Andreea Mantea: Nu stiu daca le pot numi compromisuri, momentele in care stau mai putin cu familia mea, in favoarea relatiei cu iubitul meu.

Showbiz.ro: - Ce ai alege intre un barbat de cariera si cu bani si unul mai sarac, care sa te iubeasca neconditionat?

Andreea Mantea: N-am ales deja?

Showbiz.ro: - Ce te enerveaza cel mai mult la barbati?

Andreea Mantea: Minciuna.

Showbiz.ro: - Cum te intretii si cum arata meniul preferat de tine intr-o zi normala, in care nu esti la regim sau la dieta?

Andreea Mantea: Nu prea tin regim sau dieta si nici nu am sa tin vreodata pentru ca sunt pofticioasa. Sunt gurmanda si mananc orice doresc. Ideea este ca mananc cumpatat dar din tot ce poftesc.

Showbiz.ro: - Ai mai poza goala? Exista noi oferte de acest gen din partea revistelor pentru barbati?

Andreea Mantea: Stii cum este vorba: "Niciodata sa nu spui niciodata"...

Showbiz.ro: - Ce vicii ai?

Andreea Mantea: Tutunul si cafeaua.

Showbiz.ro: - Ce moft iti doresti sa-ti indeplinesti pana la sfarsitul anului?

Andreea Mantea: Sa ajung la Londra.

Showbiz.ro: - Stiu ca ai pornit o afacere singura sau impreuna cu sora ta. Despre ce este vorba mai exact? Merge pe timp de criza?

Andreea Mantea: Da, am pornit o afacere dar prefer sa nu dau detalii despre acest aspect, deocamdata. Pot sa va spun ca merge bine pe timp de criza.

Showbiz.ro: - Cum te-ai descrie tu in cateva cuvinte?

Andreea Mantea: Sensibila, naiva uneori si ma enervez prea usor.

Showbiz.ro: - Esti pentru sau impotriva operatiilor estetice?

Andreea Mantea: Pentru, mai ales in situatiile in care o astfel de interventie ajuta persoana respectiva sa se simta mai bine in propria piele.

Showbiz.ro: - Ti-ai recuperat permisul de conducere?

Andreea Mantea: Da, demult.

Showbiz.ro: - Din ce castigi cel mai bine, din prezentari sau din reclame la diferite produse?

Andreea Mantea: Din reclame la diferite produse.

Showbiz.ro: - Ti-ar placea sa cochetezi si cu actoria?

Andreea Mantea: Da, de ce nu?
Asta e de pe net