| AndreeaElena97 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine sa scriu o pagina de jurnal despre o calatorie in timp a unui calator din secolul 21 intr-un oras din secolul 19 (sa fie la persoana I)?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ziua 1. M-am trezit cu o groaznica durere de cap. O fi din cauza ca imi e foame. Ceasul de la mana imi arata ca mai am 5 zile de stat pe-aici. (sau cate vrei tu). Am inceput sa caut semne de civilizatie....continui.
Ziua 2. Cand am plecat de la han, am zarit un om calare, imbracat in haine militare. Am mers sa vorbesc cu el...continui
Si tot asa pana se intoarce in timpurile noastre. Am spus de ceas ca sa iti fie mai usor sa termini povestea cand nu mai ai idei.Ma gandesc ca nu stii ce sa scrii, pentru ca nu stii nimic despre secolul 19. Ia informatii de aici, adauga-le in scurta ta poveste.
ro.m.wikipedia.org/wiki/Secolul_al_XIX-lea