| anonim_4396 a întrebat:

Cum este în clasa a noua la profilul mate-info, intensiv info la informatică? Ce limbaj de programare se studiază? Pot găsi pe internet diferite tutoriale din care pot învăța câte ceva? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de profesor si de liceu, dar in principiu se face o amestecatura de C cu C++

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut C++, care e destul de greu

| Tinna666 a răspuns:

Eu am pacut pascal, dar cred ca majoritatea profesorilor incep sa predea c++ si sa renunte la pascal.e usoara materia, nu ai de ce sa iti faci griji

| erdest a răspuns:

C++ vei face, poate te invata si HTML si alte limbaje, poate Pascal(dar nu stiu de ce. ). Nu e greu in clasa a IXa, vei face fata usor daca te descurci si ai o gandire logica... Aici nu merge cu tocitul.

| Hunor_Balazs_1998 a răspuns:

Este greu, mult de invatat si se invata c++