| Gena5 a întrebat:

Cum pot face rost de declarație pe propria răspundere pentru admitere la facultate?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca iti cere sa fie act autentic sau sub semnatura privata.
Daca se cere act autentic atunci te duci la un notar public, acesta iti consemneaza declaratia si o autentifica.
Daca este destul act sub semnatura privata atunci o scrii, o datezi si o semnezi.

Bula
| Bula a răspuns:

Iti trebuie o coala de hartie ("ministeriala", A4) si un pix.
O scrii si o emnezi tu, cu mainile tale.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numai la notar pentru facultate.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca se cere si legalizata te duci la notar - http://e-juridic.manager.ro/......e-188.html