| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, cum pot învăța mai repede o lecție lunga? (La chimie până Marti)
Va mulțumesc pentru răspuns.

6 răspunsuri:
| Selenamontoya a răspuns:

Ai nimerit fix la o persoana cu 10 la chimie.happy Pai eu când învăț mă motivez singura gandându.mă ca eu sunt profesoara și lecția pe care o învăț trebuie sa le.o predau elevilor.Și chestia asta mă motivează și mă face sa învăț din plăcere.

| Selenamontoya a răspuns (pentru Selenamontoya):

Moor cică "gandându.mă" corectorul sper ca înțelegi laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Selenamontoya):

Mi-a corectat mie TPU si mai nasoale de atat laughing
On-topic: o lectie se invata usor cand e folosita, or reproducerea ei (cum a zis Selenamontoya), or simpla transcriere a lectiei e suficient s-o inveti.

| FaraNumePls a răspuns (pentru Selenamontoya):

Si eu am aceeasi tehnica laughing

| kysu a răspuns:

Cel mai bine este sa iti faci un plan de idei

| Drăgan_Mircea_1986 a răspuns:

Salut,prima dată citeste-o tare și înregistrează-te cu telefonul. Dupa încearcă să o asculți ca pe o melodie, în așa fel încât să o poți fredona și noaptea.Eu așa fac și merge.Bafta!