| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Cum sa fac sa invat mai repede pentru scoala de soferi, pentru examenul teoretic

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

1.Descarca "Codul Rutier Mură în Gură"--- este un manual in format electronic, care contine informatii complete pentru a parcurge usor toata materia cu exemple si explicatii suplimentare) Vezi link:http://www.i-drpciv.ro/descarca-ebook.php
2. Tot la aceiasi adresa web gasesti chestionare auto unele cu intrebari capcana (induc confuzie dar te obliga sa gandesti!). Daca observi ca nu poti raspunde corect la un numar satisfacator de intrebari si inainte de a deschide o noua sesiune, va trebui sa parcurgi din nou manualul.
3.Fa-ti un plan de studiu(studiaza in etape o cantitate mica de informatie cu pauze de relaxare) ---foloseste pixul si hartia pentru a nota informatiile( ajuta la aprofundarea notiunilor de teorie si la stimularea capacitatii de concentrare).

| ABCD122 a răspuns:

Dupa ce citești cartea si inveti cate ceva, fa chestionare happy

Răspuns utilizator avertizat