| Ivanescucristina a întrebat:

Buna, daca am facut 10 clase si in a 11 a m-am dus doar in primul semestru, pot sa ma duc la liceu fara frecventa?
Ce licee din București sunt fara frecventa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista licee fara frecventa, doar cu frecventa la seral si frecventa redusa.
Te poti uita pe site-ul IS Bucuresti si o sa gasesti care au cele doua forme. Se fac inca 3 clase (XI - XIII) la ambele forme.

Bula
| Bula a răspuns:

Licee fara frecventa - din cunostintele mele - nu exista.
Poate gasesti licee cu program seral, dar au 13 clase + bacalaureat si va trebui sa umblii din nou in clasa a 11-a.

| Furnicuta000 a răspuns:

La seral e practic fara frecventa (nu teoretic, doar practic) sau cel putin asa am vazut eu, bate vantul prin clase