| 34asdfg76543jh a întrebat:

Daca intru la liceu la profilul filologie bilingv eng, mai departe pot intra la Facultatea de Limbi Moderne Aplicate Cluj Napoca-(Universitatea Babes Bolyai)?

3 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Da,poti intra fara probleme. Poti intra si la o facultate diferita fata de profilul liceului atata timp cat studiezi acasa materile ce se cer la examene.

| kzd a răspuns:

Da. Poti intra foarte usor la facultatea asta pentru ca e dupa profilul tau. O zi buna!

| catablondu a răspuns:

Buna, da, bine inteles ca poti din punct de vedere al profilului ales. Depinde ce medie vei avea la sfarsitul liceului si cum se va face admiterea la facultate in anul in care te vei inscribe tu. Succes.