| fairytale a întrebat:

Buna dati-mi si mie va rog idei de carti de citit am 14 ani de preferabil cu poveste de dragoste, romane, gen Twilight, de adolescenti. de care imi recomandati? Ce carte imi recomandati? Multumesc anticipat+ FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu Tocmai mi-am cumparat o carte noua, numita Tinutul Fierului. Pe coperta scrie "Fanii senzationalei Saga Amurg vor iubi aceasta carte." Inca nu am citit-o pe toata, dar e grozava! ti-o recomand!
Iata inca cateva carti destul de bune pe care ai putea sa le citesti:

*Jurnalele Vampirilor - Trezirea; Lupta; Furia si Reuniunea

*Academia Vampirilor

*Sange Albastru

*Bestia

Multa Bafta!

12 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Seria Academia Vampirilor de Richelle Mead (5 volume pana acum in romana), Seria Vampirii din Morganville de Rachel Caine - editura Leda.
Gazda, tot de stephenie meyer - RAO
Funda?

| Mihaela a răspuns:

Hei.
Unele povesti de dragoste nu mor niciodata.
Seamana cu Twilight la modul cum a fost scrisa.
http://dimianmaria.blogspot.com/
Numai bine!

| Onutzyk a răspuns:

-Academia vampirilor
-Jurnalele vampirilor
-Portretul Fantomei
Ap...si eu sunt fan Twilighthee heewinking

| purplestar14 a răspuns:

Marile Sperante-este o poveste de viata legata de dragoste. Ti-o recomand!

| Maarriaaa a răspuns:

Paii

incearca: A walk to remember

The one that let you go

Daca vrei ceva gen: Twilight.incearca sa citesti de Stephanie Meyer!winking

De exemplu Gazda, Noua si scurta viata a lui Bree tanner

fundita?batting eyelashes

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Texas! chase si texas! lucky de sandra brown;

un sarut pentru mai bine de joan bramsch;

crima si pedeapsa si fratii karamazov de dostoievski;

mara de slavici;

rem de cartarescu;

sarpele si domnisoara christina de m. eliade;

fericirea unora de maurice druon;

un comediant si o fata de familie si povestiri despre marea si mica batalie teatrala de sica alexandrescu;

nuvele si schite de guy de maupassant;

| Deeliaa a răspuns:

Eu iti recomand Elevul Dima dintra 7a happy E superb romanulbig grin

| deea98 a răspuns:

Eu iti recomand

"Scrisoare de dragoste"-Mihail Drumes
"Invitatia la vals"-Mihail Drumes
"O pagina de dragoste"-Emile Zola
"Panza de paianjen"-Cella Sergi

Toate sunt intr-o anumita masura de dragoste. Deci s-ar putea sa iti placa.

| MikeAlexis a răspuns:

Lord of The Rings: de J.R.R Tolkien

| Alexxa10 a răspuns:

Marile sperante de Charles Dickens... mie mi-a placut foarte mult carteabatting eyelashes

| DianaElena05 a răspuns:

Daca iti plac cartile cu povesti de dragoste poti sa incerci cartile lui mihail drumes:elevul dima dintr'a saptea, invitatie la vals etc. le-am citit desi nu sunt o fana a povestilor de dragoste.se citesc foarte usor.de asemenea poti sa incerci si panza de paianjen de cella serghi. sper ca te-am ajutat

| fanSellyGomez a răspuns:

Un colind de craciun-charles dickens
gluma:dickens-format prin derivare cu sufixul,, ens" de la substantivul,, dick". funda? nu pentru gluma neaparat.pa