| OoGAGoO a întrebat:

De cateva saptamani m-am gandit sa invat o limba straina(alta decat engleza sau franceza,pe care le cunosc). Am ales olandeza. Am cautat informatii pe internet despre limba, dar am intampinat mari probleme la gramatica; nu am gasit toate informatiile necesare care ar fi putut sa ma ajute la invatarea limbii. Acum doua zile, intamplator am dat de site-ul Eurocor, am citit informatiile de pe site, mi s-au parut de incredere,asa ca am comandat doar primul pachet din cursul de lb olandeza pentru incepatori. Astazi, am facut o vizita pe site-ul lor de Facebook si am observat la rating ca nu sunt chiar atat de seriosi precum par. Am mai cautat informatii(recente) si pe alte site-uri si forumuri si am vazut ca multe persoane sunt foarte nemultumite de serviciile lor. Acum, nu stiu ce sa fac. Ar trebui sa returnez pachetul? Urmeaza cineva cursuri sau le-a urmat la Eurocor? Ce parere aveti de site? Va rog frumos, daca imi puteti raspunde, ar fi minunat. Funda pentru cel mai ajutator raspuns. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Sper sa primesti raspuns privind Eurocor.
Sugestia mea este ca totusi sa incerci sa iei niste lectii cu professor o vreme macar pana te urnesti din loc.
Mai exista un site (sau mai multe) unde puteai lua lectii de la profesori pe net.
Succes!

| OoGAGoO explică (pentru ALGator):

Buna! Multumesc pentru acest raspuns foarte edificator. Mi-ai putea recomanda un site?

4 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Avand in vedere ca Eurocor trimit multe spamuri cum ca se castiga laptopuri, iar apoi precizeaza ca de fapt s-a castigat oportunitatea de a participa la tombola pentru laptop doar daca se comanda cursuri lasa de dorit. In plus mereu te suna pentru comenzi, desi nu ai cerut vreuna. Probabil nici nu te va lasa sa returnezi, daca nu ai primit inca pachetul nu-l scoate. Un profesor e cel mai indicat.

| OoGAGoO explică (pentru Deliiiia):

Multumesc foarte mult! Mi-ai dat un raspuns de care am tinut seama. Oricum, am anulat comanda.

| Deliiiia a răspuns (pentru OoGAGoO):

Ma bucur. Desi a cunoaste olandeza e un mare avantaj, iti recomand sa te apuci de o limba mai accesibila, la care se gasesc mai usor profesori. Mult succes!