| Zozolexa a întrebat:

Buna,de la cat se da bursa de merit pe semestrul I? Am media 9, 64.Sunt clasa a 6-a.Nu am gasit pe net, am cautat burse 2-15-2016 dar nu gasesc.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cuantumul burselor şi data la care se acordă DIFERĂ de la o localitate la alta ( este în funcţie de bugetul alocat )...
Vezi alte detalii despre burse în Metodologia de la linkul :
http://www.isj.gl.edu.ro/......0ELEVI.pdf

Cererea pentru bursă o depui la Secretariat, tot de acolo ridici şi bursa ( sau de la Casieria şcolii ).

Toate cele bune!

| R0R0 a răspuns:

Eu stiam ca bursele de merit se acorda celor mai mari medii.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai difera, eu cu 9, 92 (cat am avut in clasa a 6-a) am primit 150 lei, dar in clasa 7-a am primit 200 lei cu media 10 curat. Prin urmare, se observa ca depinde de mai multe, dar mai ales de localitate/scoala, medie, an scolar etc.
Ceea ce este sigur e ca primesti intre 100-250 lei. Minim, MINIM, repet, 50 lei.

| AleXzpm a răspuns (pentru dragosbogdan001):

Minimum

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru AleXzpm):

Minim, minimum tot o apa si un pamant. E corect si asa.

| alexandrualind a răspuns:

Stiu eu:In ambele semestre incepand de la 8, 70

Toate cele bune!