| mia100خوبصورت a întrebat:

Deci, mi-am calculat nota la Simularea Evaluarii Nationale dupa baremul de pe edu. ro si imi iese 7, 20 la matematica si 9, 20 la romana. Acum as vrea sa va intreb ce ar trebui sa fac ca sa ma descurc mai bine la mate? Mie imi place matematica dar la simulare m-am blocat, rau de tot sad. Dati-mi cateva sfaturi!

3 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ai putea sa faci meditații.

| Aretha a răspuns:

Eu voi lua 8.30 si 6, invata tot mai multe.
Observa ce nu ai stiut in simulare si fa exercitii cu alea tot mai des.Perfectioneaza-te ^_^
Eu sper sa iau notele astea in examen laughing

| TheKataGirl a răspuns:

Eu zic sa pornesti cu ideea c stii. Si eu ma descurc foarte bine la matematica, dar daca nu ma gandesc inainte sa primesc foaia de examen ca o sa fac bine si ca pot, ma blochez. La o simulare de acum doua luni am luat opt doar pentru ca eram speriata. La simularea asta o sa iau zece, dupa barem. Diferenta o face modul tau de gandire si frica sau absenta ei cu care pornesti.
daca asta nu merge, incearca sa faci exercitii multe in plus si sa te prefaci ca dai simulari acasa, ca sa vezi cum merge. Mie asa mi-au crescut notele