| osimplafataaaa a întrebat:

Buna, deci nu înteleg ceva! Cunosc pe un baiat care are 13 ani si pur si simplu nu are nici macar un cos! Deci nu stiu daca ma credeti dar are fata impecabil de perfecta, fara cosuri si puncte negre si la fel si pe corp nu are nici un cos! Chestia este ca mananca foarte prost, numai cipsuri si sucuri si fast-food-ri si ceea ce nu înteleg este de ce Doamne iarta-ma are tenul asa curat? Eu care nu mananc nimic cipsuri si nu beau sucuri si mananc sanatos, am toate specimenele posibile pe rahatul asta de fata deci de ceee?!

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E si treaba de genetica/hormonala, nu doar de ce maninci...

| zurick a răspuns:

Depinde de tipul lui de ten, cel mai probabil are tenul normal, deci da, e un norocos.
Sunt mulți factori care influențează apariția coșurilor de la stilul de viață, la igiena personală sau a obiectelor ce ating fața ( telefon, față de pernă ce ar trebui schimbată la 2-3 zile maxim ), la genetică, hormoni etc
Nu e ok să cazi pradă nici geloziei, unii sunt mai norocoși, dar viața nu e corectă, obișnuiește-te.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ai rabdare, c-o s-apara.

| Yuoia a răspuns:

La 13 ani este inca un copil. Mai ales ca e baiat. La tine deja lucreaza hormonii. Macar daca ar lucra si mintea!

Răspuns utilizator avertizat
| BumiWolfie15 a răspuns:

Depinde foarte mult și de igienă. Dacă prinzi o infecție nu te mai salvează nici măcar o lună de mâncat doar legume și fructe.

| BumiWolfie15 a răspuns:

Sau încă nu l-a lovit pubertatea așa cum trebuie.De exemplu am niște colegi care până la 14-15 ani au râs de mine din cauza tipului meu de ten, dar după aceea s-au umplut de coșuri.Au ajuns și mai rău decât mine.

| Anonimul8091231 a răspuns:

Cel mai probabil nu a ajuns la pubertate. Daca ar fi ajuns ar avea si el o gramada de cosuri. Dar stai linistit/ă va ajunge si el la pubertate si va avea o gramada de cosuri. Dar asta depinde de fiecare persoana si fiecare corp. Exista persoane care ajung la pubertate si nu au nici un cos, si exista persoane ( cele mai multe probabil ) care au o gramada de cosuri si puncte negre.

Stiu cum e cu cosurile, si eu am aceeasi problema, dar vom scapa curand ( sper ), eu deja incep sa nu le mai suport. Igiena e cea mai importanta, pentru ca asa vom putea scapa de ele.

| NiculaeMarian a răspuns:

E vorba de genetică, plus că la el nu a început, la 13-14 ani începe. Sau mai sunt și oameni cu corpuri sănătoase chiar dacă mănâncă prost.