| floruits a întrebat:

Bună dimineața!
Are voie un profesor care este în grevă să ne de-a un test surpriză?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In secunda in care vă dă testul NU mai e in grevă deci afirmația ta e nițel sucită

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca este in greva inseamna ca nu este in clasa si nu predă, cum ar putea sa iti dea testul surpriza pe telefon? Inca nu a luat sfarsit greva profesorilor

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ar anunta, nu ar mai fi surpriza.Probabil aveti nevoie de inca o nota si asta e varianta cea mai rapida.

| floruits explică (pentru dullcat):

Bună!
Un coleg spune că vom da un test surpriză pentru cei care n-au note.
Doamna ne-a spus că ne dă ultima notă pe activitate

| dullcat a răspuns (pentru floruits):

Ati putea ruga seful/sefa clasei sa o intrebe de test. Sau un elev care se stie in toane bune cu ea.

| Anonim19282882 a răspuns (pentru floruits):

Conform ultimulei ordonanțe de urgență a ministerului de educație media va putea fi încheiată cu doar 2 note, deci nu ai de ce să te îngrijorezi

| ReddY25 a răspuns:

Da

| AmandinaDragan a răspuns:

De unde stii ca-i in greva?

| Robert2526 a răspuns:

Desigur ca poate, nu este obligat profesorul sa anunte cand da test. In plus, de unde stii ca este in greva, listele nu sunt publice.
Oricum va da test ca sa va poata incheia media, nu vad ce ti se pare aiurea la acest lucru

| MocanuAlina2006 a răspuns:

Nu cred că are voie deoarece nu e anunțat, dacă era la muncă și dacă spunea să ne așteptăm la un test surpriză da dar așa nu n-are voie

| T3PdAe a răspuns:

Nu vad de ce nu ar avea, atata timp cat si-a tinut ora. Plus de asta unii nu au note/medii încheiate.

| Yoanee a răspuns:

Buna, sunt destul de sigur ca profesorii nu au voie sa faca acest lucru, deoarece nici nu va anunta cand sa invatati.

| zaragozanu a răspuns:

Da, este dreptul lui daca face greva sau nu, in momentul in care va pus sa dati test nu mai este in greva.