| anonim_4396 a întrebat:

din clasa a 5-a am pastrat toate cartile si manualele si vreau sa va intreb daca are vreun rost? sa le mai pastrez sau doar ocupa spatiu? trec in a 8-a

Răspuns Câştigător
| xBlueAngel a răspuns:

Ar trebui să le pastrezi doar pe cele de română şi matematică. Te vor ajuta la sfârşitul clasei a 8-a când o să trebuiască să recapitulezi materia 5-8 pentru Evaluarea Naţională.

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Păstrează-le. Şi eu le-am păstrat şi termin acum a VIII-a. La anul o să lucrezi din ele.
Eu o să le păstrez până în a XII-a probabil. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| lanadelsex a răspuns:

Sunt degeaba, serios. Doar culegerile merita pastrate, ca au exact esentialul. Si nu stiu la ce scoala ai fost tu de te lasa sa pastrezi manualele...

| DanielaNechita a răspuns:

Depinde de cate sti la ora actuala. Daca ai invatat toata materia pana acum si o stapanesti, le poti arunca. Daca mai ai insa lipsuri eu spun sa le mai pastrezi un an... ca sa fii sigur\a