| whiteOdrink a întrebat:

din nouhappy! Vin cu o alta intrebare. ce carti as putea citi...nu mai stiu ce sa mai citesc, mi-au trecut prin fata ochilor multe carti happy dar mai vreeeau, mai vreaubig grin deci, va rog. ceva interesant si captivant. [ as vrea ceva mai romantic sau... ce vreti]

17 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Un alt utilizator TPU, Bacemi, a colectat o lunga lista de carti ce merita a fi citite --- vezi-o aici : http://www.TPU.ro/......ti-si-voi/

| bigsy a răspuns:

Harry Potter

funda?

| Bitzy a răspuns:

Buna! Si eu sunt la fel:)Acum citesc o carte "Enigma Otiliei" de G.Calinescu:)
Iti dau niste site-uri care te-ar putea ajuta:
http://www.studentie.ro/......48-a-50882
http://www.scienceline.ro/TOP_100_CARTI_CARE_TREBUIE_CITITE_6668_662_1.html
http://www.TPU.ro/......rii-funda/
Sper ca te-am ajutat;)Daca te-a interesat ceva in mod deosebit sa ma anunti:)

| whiteOdrink explică (pentru Bitzy):

Iti multumesc. mi-a fost de folosbig grinhappy

| roxana16 a răspuns:

Pai depinde de ce gen iti place...eu am citit ingerul noptii de becca fitzpatrick(e cu ingeri si drama)ti-o recomandhappy

| alter4ego a răspuns:

Confesiunile unui cafegiu-Gheorghe florescu sau game of thrones-george r.r. martin

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Stiu eu o carte, se numeste cauta pe net, sunt mai multe carti despre romantism decat clipe ai trait tu!

| whiteOdrink explică (pentru MineIsLikeABridge):

Uaaau. merci dragul meu, ceream o simpla parere, netul e istorie de acum.aceleasi tutluri. vreau sa vad ce mai citesc altii! merci oricumwinking

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru whiteOdrink):

Apai eu am citit aproape un roman in viata mea, dar sa nu uitam de cartile de copii rolling on the floor, am 14 ani si mai colorez, in manuale de la scoala big grin, acum sincer uita-te pe internet

Răspuns utilizator avertizat
| GandesteLogic2011 a răspuns:

Intreabate ce ti-ar place sa devi sau faci in viata Si in functie de asta cauta autorii si cartile pe care le-au scris.

| chatalynutzz a răspuns:

Costache Negruzzi -Alexandru Lapusnealul
Jules Vernes-Capitan la 15 ani
-Ocolul pamantului in 60 de zile
Vasile Alecsandri-Proza
Vasile Alecsandri-alade populare
Ciresarii cele cinci volume
Grigore Alexandru-Fabule
Vasile Alecsandri-Pasteluri
Mihai Eminescu-Poezii
Barbu Stefanescu Delavrancea-Povestiri

| AnDuL a răspuns:

Citeste Mara de Ioan Slavici, Batranul si marea deErnest Hemingway si mai sunt... sper sa-ti placa... a si Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade, nu e cine stie ce dar sper sa-ti placa

| Madutza95 a răspuns:

Nunta in cer- Mircea Eliade