| anonim_4396 a întrebat:

Buna,din semestrul 2 ma mut la alt liceu,dar acelasi profil,adica stiintele naturii, numai ca este intensiv engleza.
Intrebarea este daca sunt intensiv de engleza imi intra ca materie de bac sau e doar de competente?

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Ce raspuns complet prostesc a dat CristidinBucuresti.

Niciodata engleza nu a fost si nu este materie de bac. Este doar o proba de competenta.

La intensiv engleza, o sa inveti ca sa ajungi la un nivel de C1, pe cand la bac la competente limita maxima care ti-o cere este un amarat de B2.

| Vikaa a răspuns (pentru Speranta12):

Merci extrem de mult.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreeaba la liceul unde vrei sa te muti, de unde sa stim noi.

| Yurisa a răspuns:

Ai vazut tu pe undeva proba la engleza la bac? Nu laughing o sa faci mai multe ore de eengleza si probabil la sfarsit vei da un atestat de limba engleza si/sau cambridge-ul la rugamintile profilor. Eu am fost la bilingv si cam asta am facut noi

| Vikaa a răspuns (pentru Yurisa):

Clar,scrie pe mine meditatii la engleza.
Mi-au zis cativa oameni ca cica e materie de bac, mersi ca m-ai luminat; D

| Speranta12 a răspuns:

Cu placere!