| haos1234 a întrebat:

Din toate lectiile din care se da bacul la biologia vegetala si animala, pe care sa pun mai mult accent?

Răspuns Câştigător
| Alexx234qw a răspuns:

Pune accent pe: celula (componente și diviziune), probleme (de sânge și genetică) și anatomie și fiziologie (vegetală și animală, adică toate procesele vitale).
Pe langa acestea enumerate mai sus (care sunt esentiale) mai rar pica si: tesutul, genetica (niste definitii esentiale), bolile fiecarui sistem (patologia) si taxonomia (diversitatea lumii vii care pica de obicei la subpunctul B sau la grile).
Succes!

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Pe toate ca nu îți dă nimic în modspecial. La subiecte ai cate puțin din fiecare.