| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! Credeti ca anul acesta se va mai sustine simularea examenului de bacalaureat la clasa a 11 a? Eu sunt la filologie, la romana nu am facut anul asta la limba romana decat foarte putina materie de bac, am facut vreo doua opere literare, dar am facut vreo 60 de teste cu profesoara, fara subiectul al treilea, iar la istorie nu am facut teste de simulare si cu materia nu stiu cat de departe am ajuns...

12 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Urmăriți site-ul oficial al Ministerului Învățământului.
Nu există altă sursă de informare credibilă.

| Nimeni91 explică (pentru romeo78):

Da, urmaresc site-ul lor oficial, insa nu este absolut nimic, concret legat de aceste subiecte. Ma gandeam sa intreb aici, poate e cineva care a primit ceva informatii legate de acest subiect de la profesori. Multumesc de raspuns!

| sierra1 a răspuns:

Simularea NU are nici o relevanță intr-a 11 a! deci relax

| Nimeni91 explică (pentru sierra1):

Da, stiu! Am vazut diferentele de programa( de anul trecut, bineinteles), insa profesorii ne-au spus ca daca vom da simulare ne vor trece notele in catalog, si de asta imi este oarecum teama, intrucat nu am parcurs toata programa de simulare si teste nu prea am facut ca sa zic, ca pot sta linistita. Note in catalog vor profii sa ne puna, da toata materia nu ne-au predat-o...ce treaba buna!

| anonima188888 a răspuns (pentru sierra1):

Are o mica relevanta, adica iti arata nivelul la care esti la acel moment la materia respectiva

| anonima188888 a răspuns (pentru Nimeni91):

O sa se faca o statistica si banuiesc ca toate clasele nu au predat materia in totalitate si se vor adapta subiectele. pana in martie mai e timp sa recuperați

| sierra1 a răspuns (pentru anonima188888):

" anonima188888: Are o mica relevanta"

prea mică, tinde spre 0 deci INUTILĂ

| sierra1 a răspuns (pentru Nimeni91):

"profesorii ne-au spus ca daca vom da simulare ne vor trece notele in catalog" - e o frecție ilegală, se trece nota doar dacă VREA elevul!

| anonima188888 a răspuns:

Federatia părinților a cerut sa se desfășoare simulări pentru clasele a 7. a, a 8.a, a 11. a si a 12.a dar nu se stie inca. nu conteaza ca n.ai facut acum materie, banuiesc ca asa au facut toate clasele, pana si eu care sunt a 8. a n.am facut mare lucru fata de a 7. a. daca e sa dati, veti avea subiecte si din materia de clasele a 9.a si a 10. a. oricum, cel mai bine e sa te pregătești, nu strica, caci la anul o sa dai bacul, bafta!

| GeorgeBerbec a răspuns:

Din ce am auzit, nu se mai dă

| LucaAndrei07 a răspuns:

Eu cred ca aceasta simulare nu o sa mai aiba loc. Dar nu se stie. Tu incearca sa inveti cat de mult posibil pentru a fii pregatita.

| Nimeni91 explică (pentru LucaAndrei07):

Multumesc de raspuns! Da, incerc sa ma pregatesc oarecum singura din testele din anii trecuti si din progrma anului trecut, deosrece pentru anul asta nu exista o programa pentru simularile scolare 2020-2021.