| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor! Stiu ca poate multi intreaba si nici voi nu aveti de unde sa stiti, insa eu sunt total debusolata. Cum credeti ca se va face la toamna, va mai incepe oare scoala? Oare ne vor imparti in clase de cate 15 elevi? Mie imi e teama ca imi vor schimba profesorii, am unii profesori foarte buni care isi dau toata silinta ca noi sa luam bacul peste doi ani. Imi e teama ca imi vor schimba diriginta, care e o profesoara de limba engleza excelenta. La mine la scoala deja se invata in doua ture si in clase sunt cate 30 de elevi. Ce sa faca in situatia asta? Eu cred ca daca ar micsora orele si ar scurta programul, am reusi. Cred ca orele de muzica, de desen si altele mai usoare pot fi facute cate o jumatate de ora pe saptamana.
La voi cum e? Ma gandesc ca daca suntem atatia copii nu avem sanse sa facem ceva ca sa fie mai bine. Nu stiu ce sa mai zic. Mie una nu imi este teama de virus, deoarece au mai fost boli mai grele peste care oamenii au trecut. Insa trebuie la un moment dat sa revenim la normal deoarece, in caz contrar, am innebuni si mai rau. Ce sa facem? Sa oprim totul pana in 2021 pana cica scot astia un vaccin?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu vom înebuni. Vom găsi soluții. Până în toamnă cei ce ne conduc vor face eforturi să găsească aceste soluții. Nu cică scot ăștia un vaccin, ci mii de cercetători din toată lumea, vor crea un vaccin.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Daca nu cumva vaccinul nu este facut dinainte sa inceapa altii cercetarile, cei care au raspandit acest virus au si antidotul ca nu-s prosti.

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Cei care ar fi răspândit virusul cu o intenție, nu sunt atât de proști ca ei înșiși să pună un vaccin la dispoziția lumii. Dar cum totul se află pe lumea aceasta, nu există secret total, asta nu este posibil, să deții virusul, și să îl distribui cu intenție. Numai proștii pot să creadă că așa ceva este posibil. Iar când își ocupă mintea cu prostii, această ocupare, blocare a minții, acționează ca un virus informatic.

| Simpatic a răspuns (pentru sadrian46):

Vaccinul (antidotul) nu a fost pus la dispozitia lumii ci este doar pentru ei, pentru oculta mondiala, daca inca nu ai inteles cumetre sadrian ca lumea este stapanita de franc-masonii de grad inalt traiesti in bezna.
Ei decid inchiderea sau deschiderea razboaielor, foamentele, cine traieste sau moare, ei decid si cine intra sau iese de la guvernare. Structural daca nu ar exista entitati de o mare putere nu ar exista nici aliante, nici UE nu ar exista, sa ne intoarcem in trecut cand UE era o forma de tranzactii intertstate pe piata carbunelui.
Proasta aia de Dancila le-a zis cateva lucruri adevarate in sedintele la care a particiapt in fata Parlamentului UE, si a fost indepartata pentru ca lor nu trebuie sa le comentezi, lor trebuie sa te supui, exact cum face Iohannis acest presedinte paiata care se supune Germaniei si nu numai, el face asta ca sa stea ca un prost ce este bine mersi cu 7 case (6 ca a pierdut una) si sa incaseze degeaba un salariu de nabab, nu a ajutat si nu va ajuta Romania cu nimic, este o papusa in mainile cui trebuie, aia care ne dau imprumuturi cu o mana si ne iau apoi dobanda cu 10 maini!
Cam asta e realitatea nu cea pe care o vezi dumneata, eu vorbeasc din ceea ce se intampla in ziua de astazi.
Te asigur ca asa cum SUA sunt cea mai mare putere armata, politica si economica asa si cei care stapanesc lumea sunt reali, a ca nu-i stim noi cine sunt asta e partea a doua, dar se vehiculeaza din ce in ce mai des numele lui Bill Gates, de Rockerfellar stie tot taranul, deci pe langa acesti doi mai exista multi altii, poate mai puternici in gradul si ierarhia lor de acolo.
Te asigur ca virusul este creat si raspandit de mana umana, nu a venit din Cer.
Deci despre ce vorbim?
A ca nu esti fan dumitale a Teoriei Conspiratiiei e ok, dar sa negi vehement ceva doar pentru ca nu suntem in posesia unor documente secrete e altceva. Nici noi nu stim exact ce se intampla in interiorul NASA dar exista sau nu?
Cam asa sta treaba cu nu am vazut nu exista, daca nu am vazut nu inseamna neaparat ca nu exista.
Si da nici eu si nimeni nu cunoaste cauzele raspandirii unui asemenea virus, la fel de bine cum nu stim cum a fost creat sau de unde a aparut HIV, nu stim de ce a fost creat Ebola si multe alti microbi, la fel nu stim de ce unii oameni la o anumita perioada de timp vor sa distruga un popor intreg sau o lume intreaga, chestii din istorie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan, dacă arunci o privire pe această listă, îți vei răspunde singur/ă la întrebare: https://www.google.com/......https?/url

Este un PDF care conține toate stadiile vaccinurilor și data de testare. Multe faze sunt programate chiar și in Mai-Iunie 2021.

Pentru a scoate un vaccin, acesta trece prin 3 faze de testare, iar diferența de timp variază între o lună și până la 4 luni între ele. Dacă o fază eșuează, se reiau cercetările. Vaccinul care trece cu brio peste aceste 3 faze, revine să fie testat de căte alte 1000 de persoane sau mai puțin/mult (aici mai durează înca vreo 4 luni). Dacă nu există complicații, se face disponibil înregii lumi.

Momentan, numai câteva dintre vaccinurile de pe acea listă se află în faza de testare 3/3, iar multe dintre acestea sunt programate în 2021.

De asemenea, un scenariu foarte plauzibil pe care l-am dezbătut în cadrul unei Adunări Generale al CJ, ar fi fost faptul că școlile și liceele, vor suspenda cursurile sau vor continua orele online. Se mai poate pune în discuție: prelungirea vacanței mari, înghețarea anului școlar (va fi posibilă).

Totuși, trebuie să gândim pozitiv, cazurile de depistare al persoanelor pozitive la COVID-19, au fost reduse semnificativ în Serbia (aproape de 0), se ia în considerare scenariul următor: începerea anului școlar 2021-2022, în condiții stricte.