| Snicker a întrebat:

Buna,
Duminica a fost ziua limbilor, si avem de pregatit cate ceva(desene, colaje, poezii, texte, etc) cu tema:ziua limbilor. Dar n-am nicio idee ce-as putea face. Dati-mi si mie niste idei :versuri, texte, ce-as putea desena.etc.
Voi ati facut ceva la scoala? daca da, ce?
multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| babygyrl a răspuns:

Dupa parerea mea ai putea desena romanii si dacii de unde a evoluat limba romana, cauta ceva poezii si texte pe net in lb latina, poti sa scrii ceva de cum a aparut, scrie cateva cuvinte expresii care sunt imprumutate, poti scrie fff multe.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Limba_latin%C4%83
Http://www.limbalatina.ro/dictionar.php
http://www.citate-celebre.com/category/citate/citate-in-latina/
fundita?

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Multe cretinitati se mai tin. Azi maine se va tine si ziua organelor si a firului de par.
Nu stiu, deseneaza niste negri care vorbesc romaneste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Olenutza draga, cind o sa se tina si la mine in comuna ziua limbililor o sa te chem sa tare experta esti