| Barbara222 a întrebat:

Buna! E adevarat ca la admiterea la medicina, la partea legata de biologie, se dau intrebari si din materia care nu e in manualul de cls a 11-a? Adica e posibil sa fie unele informatii si din clasele anterioare? Stiu ca admiterea se da strict din cls 11 doar ca am auzit ca sunt unele informatii care se cer si din clasele 9, 10 pe care teoretic ar trebui sa le stiu

Răspuns Apreciat de Editori
| Nirvanaaa a răspuns:

Întrebările sunt formulate din Corint clasa a XI-a ( toate facultățile în afara de Targu Mureș). Pentru Targu Mureș e valabil Barrons.
Se formulează tot de acolo. Eu am dat la UMFCD și toate întrebările erau la prima vedere, de gândit, dar 100% pe baza manualului. Ce scrie în bibliografia facultății aia e valabil, pentru ca dacă ei nu formulează din cărți se face contestație și se anulează grila. Bineînțeles, ei nu vor asta.

2 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

Da, trebuie să înveți din cărțile lor.

| Smolbean a răspuns:

Bună. Informațiile se leagă. Nu poți știi materia de a 11a fără măcar puțin din 9 și 10. Dar nu se da specific din materiile din respectivi. Succes