| Sebastian_Ciupleu_1996 a întrebat:

ECDL stiu ca echivaleaza cu competentele digitale, dar ECDL CAD?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

1. Ce tip de certificare ECDL poate echivala la Bacalaureat proba de Competente Digitale?

Se recunosc şi se echivalează cu proba de evaluare a competențelor digitale - proba D din cadrul examenului de bacalaureat, rezultatele obținute la examenele ECDL, finalizate cu certificatul ECDL Start sau cu certificatul ECDL Complet.

2. Care este calificativul obtinut in urma echivalarii probei de Competente Digitale cu Permisul ECDL?

Pentru candidații care isi echivaleaza proba de Competente Digitale cu Permisul ECDL, se menționează pe diploma de bacalaureat și nivelul de competență digitală, după cum urmează:

a) „utilizator de nivel mediu", pentru candidații care au obținut certificatul ECDL Start;

b) „utilizator experimentat", pentru candidații care au obținut certificatul ECDL Comple