| Dyony01 a întrebat:

este cineva care a terminat clasa 11?

Imi puteti spune si mie ce opere ati facut anul acesta la limba romana? vreau sa citesc din vacanta operele pe care le voi studia in clasa 11. Funda :*!

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Depinde de ce o sa aleaga profesorul tau, pentru ca programa scolara ii lasa mana libera in privinta operelor. Din lista autorilor canonici se va studia obligatoriu, in clasa a XI-a, cel putin cite un text apartinind urmatorilor autori: I.L. Caragiale, Mihai Eminescu, George Bacovia, Ion Barbu, Lucian Blaga, Tudor Arghezi, Nichita Stanescu, Titu Maiorescu si Eugen Lovinescu.
Uite, ai aici link la programa scolara pentru clasa a11a : http://www.observatorcultural.ro/......ails.html. Cel mai probabil o sa faci operele care trebuie pentru BAC. :D