| Anonimus6667 a întrebat:

Este cineva de la facultatea de limbi si literaturi straine si studiaza japoneza? As vrea si eu, daca se poate, cateva detalii legate de examenul de admitere (licenta) la japoneza si poate un exemplu de test (in format pdf). Daca imi puteti recomanda niste lecturi suplimentare, care m-ar putea ajuta, ar fi cool. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Examenul de admitere depinde de la universitate la universitate, daca este una de stat unde are cerere este cel mai probabil sa dai examen, dar nu neapărat, de exemplu la cele private chiar daca exista cerere înscrierile se fac pe principiul primul venit primul servit, de exemplu la mine la universitate nu a fost nevoie de examen, am prieteni care studiază japoneză și știu, cel mai bine este sa suni in preajma înscrierilor la secretariatul facultății de limbi străine și să ceri detalii acolo, doamnele secretare știu cel mai bine ce ai de făcut.

| Briosacuafine a răspuns:

Imi poti trimite mesaj, te rog? Ai putea vorbi cu cineva, o fosta colega de-a mea din generala, dar nu vreau sa-i las contul de Instagram aici.