| Anemona2020 a întrebat:

Este cineva pe aici care a facut curs de limba germana?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Eu am facut curs de germana timp de 10 luni la scoala populara din Germania. Locuiesc de 3 ani jumatate la nemti. Ai vreo nelamurire?

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Da. Dar destul de putin. Ce vrei sa stii?

| deadhoe a răspuns:

Nu vrei sa faci curs pe net?

| Anemona2020 explică:

Si eu sunt tot in Germania si fac cursul de o luna.
Am invatat cate ceva dar mai trebuie.
Chestia este ca profesoara vorbeste cand in engleza cand in germana si nu prea inteleg foarte bine.
Daca voi continua cu B1 si B2 credeti ca voi reusi sa vorbesc bine germana?
Este nevoie de 6 luni pentru a vorbi destul de bine?

| utilizatornou18 a răspuns:

Eu am făcut și sunt in Germania de 8 ani. Te pot ajuta cu ceva?
Sa știu ca durează 6 luni iar in unele cazuri statul german îl plătește.

| utilizatornou18 a răspuns:

Sa știi* îmi poți da mesaj in privat dacă dorești. Exista B1 pentru începători iar B2 pentru cei care vor sa avanseze deci ii mai greu. Și mama l-a terminat luna trecută.

| Ena_Maryo_2000 a răspuns:

Cat de cat...