| Hehehelp a întrebat:

Buna!

Eu am de făcut un text la istorie și zice sa ne alegem o perioada istorică unde sa prezentam de ce am ales acea perioada și ce am văzut, spre exemplu : semnarea unui pact, un război și chestii d-astea.
Eu mi-am ales sa merg in epoca celui mai vechi strămoș al nostru adică Australopitecus care a trăit acum 3, 7 milioane de ani dar problema e ca doamna ne-a pus sa scriem și epoca dar nu știu in ce epoca a trăit.

Cine știe in ce epoca a trăit Australopitecus va rog sa mă ajute, va roooog!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KsfNksf a răspuns:

Australopitecul a trăit în preistorie - istoria a început de la Revoluția Neolitică, de acum 10.000 de ani, că urmare a sedentarizării, a dezvoltării agriculturii și a domesticirii animalelor.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Australopitecul a trăit în preistorie - istoria a început de la Revoluția Neolitică, de acum 10.000 de ani, că urmare a sedentarizării, a dezvoltării agriculturii și a domesticirii animalelor.