| Pufarina23 a întrebat:

Eu am fost studenta la ASE, Marketing, pana anul trecut când am hotărât sa îl îngheț! Deși nu aveam finanțare din partea părinților, nu le-am spus ca am intrerupt anul, ei acum vor sa se intereseze dacă încă sunt la facultate! Îmi puteți spune dacă pot afla?

Răspuns Câştigător
| Osneros a răspuns:

Teoretic, universitatea n-are voie să le spună.
Practic, e foarte posibil ca ei să afle.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi cazul să le spui tu, nu e o soluție să-i minți!

| Pufarina23 explică (pentru sierra1):

Nu e vorba de mințit! Eu mi-am reluat anul acum in toamna! Nu vreau sa afle perioada asta de pauza și sa știu dacă au cum sa afle, sau sa se intereseze

| sierra1 a răspuns (pentru Pufarina23):

"Nu vreau sa afle" - adică tot aia e, o miniciună, corect?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Minciuna are picioare scurte deci da, pot afla părintii tai. Spune le tu ce o sa i ti facă? O sa te omoare?