| Monica92H a întrebat:

Bună! Eu am terminat învățământul obligatoriu de 10 clase în 2009. Ce trebuie să fac acum pentru a termina liceul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti inscrie la un liceu, cursuri serale sau cu frecventa redusa, putand sa faci ultimile 3 clase (XI-XII si XIII) si apoi sustine BAC-ul alaturi de cei care termina liceul la curs de zi.

Din pacate, liceul la seral este cu 1 an mai lung ca cel de la cursurile de zi, dar la care tu nu te mai poti intoarce.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa te inscrii la un liceu care are forma serala sau cu frecventa redusa si sa absolvi cl.XI-XIII.