| mdia13 a întrebat:

Eu as vrea sa dau la liceu la profil de sn(stintele naturii), dar nu stau chiar asa bine cu chimia. Am inteles ca se face chimie organica in liceu si ca nu are atata legatura cu cea anorganica. Voi ce ziceti?

Multumesc!

1 răspuns:
| Tau_SuperErou_1995 a răspuns:

In clasa IX-a chimia e anorganica la toate profilurile, dar in functie de profil studiezi mai detaliat sau nu. In clasa a X-a e chimie organica, la fel, valabil pentru toate profilurile. Si eu am avut probleme in clasa a 7-a si a 8-a cu chimia si m-am speriat la liceu, dar ai sa vezi ca materia se ia de la inceput si e foarte usoare. Mult succes!