| ßЦßЦ a întrebat:

eu impreuna cu niste colege avem de facut un proiect despre Adolf Hitler .
Vreau si eu niste idei despre cum putem sa il prezentam(scene de teautru , poze , power point) - dar daca se poate ceva mai original
Funda=vot

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Această țară a ajuns de rîsul curcilor.
După ce timp de 45 de ani, cetățeanul Adolf Hitler a fost considerat călăul omenirii, acum, după 22 de ani de la momentul decembrie 1989, am ajuns să glorificăm și să punem la panou memoria acestui veritabil asasin, în schimb numele celui mai român dintre toți românii secolului XX, Mareșalul Ion Antonescu, este trecut în derizoriu și foarte probabil pus la zid și de ai noștri contemporani, la fel cum au făcut-o asasinii comuniști în 1946.
Rușine acelor profesori care propun aceste subiecte drept teme pentru școlarii anului 2012!

| 0rlando a răspuns:

Poate asta te ajută cu ceva http://youtu.be/IlwdTa47esE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai puteti face o biografie, un poster cu niste cuvine cheie, curiozitati etc. La sfarsitul proiectului puteti pune poze din timpul realizarii proiectului, asata o sa-l incante pe profesor.winking