| Flutu012 a întrebat:

Eu voi pleca in Italia curand......adica la vara happy Si am inteles ca daca voi merge acolo voi face inca odata clasa care am facut-o in Romania...Este adevarat? Va rog raspundeti doar cei care stiti.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu legislatia italiana dar nu cred ca este adevarat.
Cred ca problema se rezolva aproximativ la fel ca la noi, adica prin echivalarea studiilor de catre un organism din cadrul ministerului de profil din Italia si, in functie de ce decide acesta, te vei putea inscrie in clasa corespunzatoare. Bineinteles aceasta daca stii bine limba italiana, altfel va trebui sa faci cursuri de limba inaintea de a continua studiile.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...