| mazureacruben a întrebat:

Buna, facultatea de automatica si calculatoare este aceeasi cu politehnica?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, nu este aceeasi, Politehnica are mai multe facultati (chiar denimirea o spune si este similara cu Universitatea), printre care poate fi si Facultatea de Automatica si Calculatoare.

| mazureacruben explică (pentru Ioandelasal):

Stiti cumva care dintre universitatile din Iasi este politehnica?

| Ioandelasal a răspuns (pentru mazureacruben):

Nu stiu, stau departe de Iasi si nici nu ma intereseaza, sunt pensionar de multi ani iar fiul a terminat o facultate tot de multi ani.
Gasesti usor pe internet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Politehnica este o universitate formata din mai multe facultăți printre care si cea de Automatica

| isemilia a răspuns:

Nu. Politehnica este o universitate ce e alcatuita din mai multe facultati. Una din facultatile din cadrul Politehnicii este si cea de automatica si calculatoare.