| xDiiianne a întrebat:

Funda.Am nevoie de ajutor. Se aproprie examenele de admitere pentru liceu și am o problemă cu matematica. Am început să fac meditații și indiferent cât de multe exerciții fac și cat de mult ma chinui sa învăț nu reușesc să înșeleg nimic, la simulare am luat 1, 20 și nici la examen nu știu dacă voi lua mai mult. Acum că fac meditații m-am încurcat, nu mai știu nimic sad. Și încerc să învăț la mate și degeaba, și am examen și la romana și nu mai invat deloc la romana. Ce să fac? Dacă iau la romana 8 și la mate 2 nu îmi iese media pentru liceul la care îmi doresc să intru ( cu 8, 60 ). sad Ce să fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In primul rand trebuie sa accepti ideea, si tu si parintii, ca ati dat banii degeaba la meditatii. Schimbati urgent profesorul care ti-a mancat banii degeaba si reorienteaza-te catre un liceu de nivelul tau, sau catre o scoala profesionala.

| Jokyo a răspuns:

Sa continui studiile la matematica si sa vorbesti cu ai tai de subiectul asta si sa te pregatesti si la romana desigur... si eu sunt clasa a 8 a si fac la felc a tine meditatie la matematica chiar daca inainte eram varza acum am ajuns sa iau 10 in teza si sa pricep aproape tot ce se va da la examen continua cu exercitiile si nu neglija romana...tongue,

| iuyugu a răspuns:

Sa lasi dracu calculatoru si sa inveti!