| UseYourBrain a întrebat:

Imi doresc sa vorbesc engleza fluent. Am un nivel destul de avansat, dar vreau sa-mi imbunatatesc vocabularul, adica sa stiu mai multe cuvinte, sa pot lega fraze mult mai repede, sa ma descurc intr-o conversatie mult mai bine.
Am intrat la liceu, pe un profil cu bilingv engleza si, din toamna, am sa fac aproximativ 6 ore de engleza pe saptamana. Vreau sa ma descurc, pentru ca intentionez sa plec in strainatate sa studiez dupa terminarea liceului.
Deci... caut un site sau orice fel de aplicatie care sa ma ajute sa comunic cu persoane care vorbesc limba engleza, chiar nativi(un fel de skype).
Ce sfaturi mi-ati putea da ca sa invat engleza la un nivel avansat? Multumesc!

Dau funda! happy

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Buna.Pai,ai putea invata prin intermediul internetului cu ajutorul uno straini vorbitori de engleza. Poti intra pe badoo scrii Londra sau SUA (nu Romania) si cauti niste persoane sa te ajute.Sau prietenii, nu ai prieteni care stiu engleza? Ati putea incerca sa vorbiti mai mult in engleza.

| Adry05 a răspuns:

Vorbeste cu cineva care foloseste engleza ca limba cotidiana si uita-te la filme fara subtitrare sau cu subtitrare in engleza daca chiar nu reusiti sa intelegi.